“Müharibə əvvəl də bitə bilər” - Podolyak
Ukrayna Prezident Aparatı rəhbərinin müşaviri Mixailo Podolyak müharibənin Ukraynanın bütün əraziləri hərbi yolla azad etməsindən əvvəl də bitə biləcəyini təklif edib.
XəzərNews.az Ukrayna mətbuatına istinadən xəbər verir ki, o, bu fikrləri noyabrın 17-də informasiya telemarafonunun efirində ABŞ-ın Birləşmiş Qərargah Rəisləri Komitəsinin rəhbəri, general Mark Millinin Ukraynanın bütün işğal olunmuş ərazilərinin, o cümlədən Krımın hərbi yolla azad edilməsi ehtimalı barədə bəyanatını şərh edərkən bildirib.
“Mən sizə fevralın 24-də xatırladacağam ki, Ukraynanın müqavimət göstərmə ehtimalı sıfır faizdir. Bu, belə görünür. Ona görə də mənə elə gəlir ki, bu elə bir müzakirə platformasıdır ki, siz deyə bilərsiniz – çətin ki, bu və ya digər hadisənin baş verməsi ehtimalı yüksəkdir”, - Podolyak bildirib.
Müşavir əlavə edib ki, hadisələr cəbhə xəttində konkret hərəkətlərdir və bu, konkret hərbi texnikanın çatdırılmasıdır: "Və mən başa düşürəm ki, Ukrayna istənilən halda effektiv şəkildə irəliləyəcək".
Onun sözlərinə görə, ruslar 2014-cü ildən işğal altında olan hər hansı böyük şəhəri itirsələr, o zaman Rusiyada siyasi elita və cəmiyyət arasında dönməz proseslər baş verəcək.
İsmayıl
Xəbər 880 dəfə oxunub.