“Tofiq Yaqublunun səhhəti kritik vəziyyətdədir” - Qızı
“Hazırda Tofiq Yaqublunun səhhəti kritik vəziyyətdədir. Mən bildiyim qədəriylə bu, onun ən azı üçüncü aclığıdır. Vəziyyəti bundan öncəki aclığından da kritikdir və daha çox arıqlayıb. Həkim Adil Qeybulla mənə bildirdi ki, qanında o qədər tromplaşma var ki, ona çətinliklə sistem köçürülüb. Artıq ayaqyoluna belə özü gedə bilmir”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bunları “Amerikanın Səsi”nə açıqlamasında Milli Şuranın üzvü Tofiq Yaqublunun qızı Nigar Həzi deyib.
O bildirib ki, xəstəxanaya köçürülməsinə baxmayaraq, o, aclığı davam etdirir.
N.Həzinin sözlərinə görə, onlar T.Yaqublunun dövlət xəstəxanasında deyil, həkim Adil Qeybullanın müşayiətində olan xəstəxanaya köçürülməsini tələb ediblər, buna baxmayaraq atası başqa xəstəxanaya köçürülüb:
“Tofiq Yaqublunu bu hala sürükləyən dövlət qurumu özəl klinikada, Adil Qeybullanın müşayiəti altında olması üçün xərcləri qarşılamaqdan imtina edir. Həm Tofiq Yaqublunu bu hala salırlar, həm qida vermirlər, həm də buna etiraz edən və tələblər irəli sürən atamın vəziyyəti kritikləşib deyə qorxdular ki, ona orada hər an nəsə ola bilər, ölə bilər. Onlar məsuliyyətdən yayınmaq üçün dövlət xəstəxanasına yerləşdiriblər”.
Qeyd edək ki, Tofiq Yaqublu dekabrın 23-də Bakının mərkəzində ictimai fəal Bəxtiyar Hacıyevin azadlığa buraxılması tələbi ilə keçirilən etiraz aksiyasında saxlanıb. Həmin gün Səbail Rayon Məhkəməsi hakim Mədinə Bağırovanın sədrliyi ilə Tofiq Yaqublunu İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 535.1 (polisin qanuni tələbinə tabe olmamaq) və 510-cu (xırda xuliqanlıq) maddələri ilə təqsirli bilərək 30 sutka inzibati həbsə məhkum edib.
Xəbər 1071 dəfə oxunub.