“Aztelecom”dan şikayət – “Qiyməti qaldırıb, sürət isə bərbad”
“Aztelecom” internetin qiymətini 25 manat etdikdən sonra istəsə 100 meqabitə qədər sürətli internet verə bilər, bir çox modemlə bu mümkündür. Ancaq özləri bilərəkdən bunu etmirlər.
Xəzərnews.az Tribunainfo.az-a istinadən xəbər verir ki, bu barədə “Aztelecom” abunəçisi Elvin Nadirov yazıb. O bildirib ki, 25 manat ödəsə də internetin sürəti vay-fay 2.4 ghzdə maksimum 48 və ya 49 megabitdir:
“Bununla bağlı telefon qovşağına müraciət etdikdə mənə vay-fay 2.4 ghzdə internetin sürətinin bundan artıq ola bilməyəcəyini söylədilər. 2.4 ghzdə internet sürətinin 600 mb-ə qədər yüksələcəyini bildiyim üçün bununla razılaşmadım və qovşaq işçiləri evə modemi sazlamaq üçün gəldilər. İşçilər modemə baxış keçirdikdən sonra bununla bağlı öz rəhbərlərinə məlumat verdilər. Telefon qovşağının işçiləri öz rəhbərlikləri ilə dəfələrlə telefonla danışdıqdan sonra modem sazlamasını yenidən etdilər, bundan sonra bir neçə dəqiqəlik vay-fay 2.4 ghzdə 100 meqabitə qədər və hətta 100 mb-dən də sürətli internet almağa başladı. İşçilər ərazidən uzaqlaşdıqdan sonra internetin sürəti əvvəlki kimi 48 meqabitə düşdü. Vay-fay 2.4 ghzdə 100 meqabit və ondan da çox sürət almaq mümkündür və istəsələr bu sürəti bizə verə bilərlər. Ancaq özləri bilərəkdən vermirlər”.
Qarşı tərəfi dinləməyə hazırıq.
Xəbər 5794 dəfə oxunub.