Füzulinin icra başçısı növbəti səyyar qəbul keçirib
Füzuli rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Alı Alıyevin növbəti səyyar qəbul-görüşü 4 saylı Zobucuq qəsəbəsində keçirilib.
Füzuli RİH-dən XəzərNews.az-a verilən məlumata görə, səyyar qəbulda rayonun idarə, müəssisə və təşkilatları, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak edib.
Alı Alıyev bu cür görüşlərin ölkə başçısı İlham Əliyevin tapşırığı ilə mütəmadi keçirildiyini bildirib.
O deyib ki, qəsəbədə hal-hazırda 1645 nəfər yaşayır. Qəsəbənin işıq, su, qaz, yol ilə bağlı sosial qayğıları tam həll olunub, əhali məcburi köçkünlər üçün nəzərdə tutulan bütün imtiyazlardan istifadə edirlər: “Qəsəbə sakinlərindən məcburi köçkün statusu olan 1645 nəfərə hər ay 98700 manat vahid aylıq müavinət ödənilir, 30 ailəyə ünvanlı sosial yardım təyin edilib, 2 ailə isə özünüməşğulluq proqramına cəlb olunub. 4 saylı Zobucuq qəsəbəsində 15 şəhid ailəsi, 8 Qarabağ müharibəsi əlili vardır. Qəsəbə sakinlərindən 398 nəfərə müxtəlif növ pensiya və müavinət verilir. Qəsəbə sakinlərindən 260 nəfər müxtəlif idarə, müəssisə və təşkilatlarda işləyirlər”.
Qeyd edək ki, qəsəbədə torpaq islahatı aparılıb, hər bir qəsəbə sakini pay torpağı ilə təmin olunub.
Xatırladaq ki, səyyar qəbulda rayonun ayrı-ayrı sahələrə dair qəsəbə sakinləri tərəfindən irəli sürülən müraciət, təklif və şikayətlər rayon İcra Hakimiyyəti başçısının göstərişi ilə yerindəcə həll edilib, digərləri isə həll edilməsi üçün nəzarətə götürülüb.
Səyyar qəbul zamanı çıxış edən qəsəbə sakinləri göstərilən diqqət və qayğıya görə ölkə başçısına minnətdarlıqlarını bildiriblər.