Bu restoranlar cərimələndi - Siyahı/Adlar
Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi (AQTA) nəzarət tədbirləri çərçivəsində ötən gün ölkə üzrə 401 ictimai iaşə obyektində 678 monitorinq keçirib.
XəzərNews xəbər verir ki, monitorinqlər zamanı 4 müəssisədə qanunvericiliyin tələblərinin kobud şəkildə pozulması faktları aşkar olunub.
1. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Ü. Hacıbəyov küç., ev 18 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qasımov Əzizbəy Mirzəbəy oğluna məxsus restoran;
2. Bakı şəhəri, Səbail rayonu, Neftçilər pr., ev 108 ünvanında yerləşən, hüquqi şəxs “Mint” MMC-yə məxsus “Köfteci Ramiz” restoranı;
3. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, M. Cəfərov küç., ev 28 ünvanında yerləşən, fiziki şəxs Qurbanov Cavid Sadıx oğluna məxsus kafe;
4. Göygöl rayonu, Azay Kazımov küçəsində yerləşən, fiziki şəxs Quliyev Cavid Şəmsəddin oğluna məxsus “Giləvar” restoranı.
Xəbər 2470 dəfə oxunub.