Paşinyan Fransanın müdafiəsinə qalxdı
“Azərbaycan artıq bir neçə aydır ki, Fransaya qarşı genişmiqyaslı antitəbliğata başlayıb”.
XəzərNews.az erməni mediasına istinadla xəbər verir ki, bunu Ermənistan hökumətinin iclasında respublikanın baş naziri Nikol Paşinyan deyib.
Paşinyan bildirib ki, Fransaya qarşı aparılan təbliğat Qarabağda yaranmış humanitar böhranın digər dövlətlər tərəfindən mümkün məqsədyönlü qiymətləndirilməsinin qarşısını almaq məqsədi daşıyır.
“Ermənistan da öz növbəsində Fransanın sayəsində bütün tədbirləri görməlidir ki, getdikcə daha çox ölkə və beynəlxalq təşkilatlar Qarabağdakı humanitar böhrana müvafiq qiymət versinlər”, - Paşinyan vurğulayıb.
Xatırladaq ki, dünən Prezident İlham Əliyev bildrimişdi ki, Fransa hətta Korsika dilinə qadağa qoyur və etnik azlıqlar konsepsiyasını qəbul etmir, lakin, eyni zamanda, özünü Azərbaycandakı erməni milli azlığının müdafiəçisi kimi göstərməyə çalışır: “Bu, ikiüzlülük və ikili standartlardan başqa bir şey deyil”.