Putin Rusiya və ABŞ görüşünə Avropanın reaksiyasından danışıb
Avropa ölkələrinin Rusiya ilə ABŞ arasında Ər -Riyad görüşünə mənfi münasibət bildirmək üçün heç bir əsas yoxdur .
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə Rusiya prezidenti Vladimir Putin Sankt-Peterburqda dron istehsalı zavoduna səfəri zamanı bildirib.
Dövlət başçısı vurğulayıb ki , ABŞ Ukraynadakı münaqişə ilə bağlı məsələlərin həlli üçün Avropa ölkələri ilə işləməkdə davam edir .
Fevralın 18-də Səudiyyə Ərəbistanının paytaxtında Rusiya və ABŞ nümayəndələrinin görüşü baş tutub. Söhbət bir sıra iqtisadi layihələr üzrə əməkdaşlığın bərpasına, o cümlədən Ukrayna nizamlanması üzrə mümkün təmasların hazırlanmasına və iki prezident arasında görüşlərin təşkilinə həsr olunub.
Almaniya kansleri Olaf Şolz Rusiya və ABŞ arasında Ər-Riyadda keçirilən danışıqlardan sonra Avropa İttifaqının Ukrayna münaqişəsinin həllində oynayacağı rolla bağlı narahatlığını bildirib. Onun sözlərinə görə, Kiyevin arxasınca vəziyyətlə bağlı qərar qəbul edilməməlidir .
Aylin
Xəbər 1163 dəfə oxunub.