Yol polisi sürücülərə XƏBƏRDARLIQ ETDİ
DYP dumanlı hava ilə əlaqədar yol hərəkəti iştirakçılarına müraciət edib
Xəzərnews.az xəbər verir ki, hazırda ölkə ərazisində müşahidə olunan dumanlı hava şəraiti ilə əlaqədar, Abşeron yarımadası da daxil olmaqla, bir sıra bölgələrdə görmə məsafəsi 50-500 metrədək məhdudlaşıb:
"Dumanlı havanın digər hərəkət iştirakçılarını və nizamlama vasitələrini vaxtında və aydın görünməsinə maneə yaratdığını nəzərə alaraq, sürücülərə belə havalarda daha diqqətli olmaq, sürət həddini hava şəraitinə uyğun seçmək, nəqliyyat vasitələrinin, xüsusilə xarici işıq cihazlarının sazlığına diqqət yetirmək, ötmə və manevr etmə zamanı təhlükəsizlik qaydalarına ciddi riayət etmək tövsiyə olunur.
Piyadalardan isə dumanlı hava şəraitində sürücülərin yolun hərəkət hissəsini və kənarlarını aydın görməkdə çətinlik çəkdiklərini nəzərə alaraq, yola çıxarkən daha məsuliyyətli olmalarını xahiş edirik".
Xəbər 3115 dəfə oxunub.