“Qarabağ” rəqibini bu gün tanıyacaq
Bu gün futbol üzrə Avropa Liqasında pley-off mərhələsinin püşkü atılacaq.
XəzərNews.az xəbər verir ki, avrokuboklarda mübarizəni davam etdirən yeganə Azərbaycan klubu “Qarabağ”ın növbəti rəqibi bəlli olacaq.
İsveçrənin Nyon şəhərindəki tədbirə Bakı vaxtı ilə saat 16:00-da start veriləcək. Mərasim iki hissədən – Əsas yol və Çempionlar yolunun püşkatmasından ibarət olacaq.
UEFA Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsində Norveç “Molde”sinə uduzan “Qarabağ” Çempionlar yolunun püşkünü gözləyəcək. Burada iştirakçılar iki səbətə bölünəcək.
Səpələnmişlər səbətində Çempionlar Liqasının 3-cü təsnifat mərhələsində uduzan 5 komanda yer alacaq. Səpələnməmişlər isə Avropa Liqasının Çempionlar yolunun 3-cü təsnifat mərhələsinin 9 cütü və Çempionlar Liqasının 2-ci təsnifat mərhələsində uduzan “Lüdoqorets”lə “Tirana”dır. 3-cü təsnifat mərhələsinin 9 cütündən 8-nin tərkibi sentyabrın 17-də keçirilən görüşlərdən sonra dəqiqləşsə də, bir matç başa çatdırılmayıb. “Ararat” – “Çelye” cütü “Qarabağ”a rəqib ola bilməz. Bu səbəbdən Azərbaycan çempionu 8 cüt və ya 2 klubdan biri ilə üz-üzə gələcək.
Qeyd edək ki, 3-cü təsnifat mərhələsi sentyabrın 24-də, pley-off görüşləri oktyabrın 1-də keçiriləcək.
Səpələnmişlər
Qarabağ (Azərbaycan)
Dinamo (Xorvatiya)
Dinamo (Brest, Belarus)
Srvena Zvezda (Serbiya)
Yanq Boyz (İsveçrə)