Azərbaycan millisinin heyəti açıqlandı
Azərbaycan yığmasının UEFA Millətlər Liqasında Lüksemburq və Kiprlə keçirəcəyi oyunlar üçün heyəti açıqlanıb.
XəzərNews.az AFFA-nın rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, baş məşqçi Canni De Byazi avqustun 27-dən başlanacaq hazırlıq prosesinə 26 futbolçu çağırıb. Daha 8 nəfər isə ehtiyat oyunçu qismində nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, Lüksemburqla görüş sentyabrın 5-də Bakı Olimpiya Stadionunda keçiriləcək. Azərbaycan millisi Kiprlə bundan 3 gün sonra Nikosiyada GSP stadionunda qarşılaşacaq.
Qapıçılar: Emil Balayev ("Qarabağ"), Şahruddin Məhəmmədəliyev ("Qarabağ"), Mehti Cənnətov ("Sumqayıt")
Müdafiəçilər: Maksim Medvedev ("Qarabağ"), Ömər Buludov ("Neftçi"), Bədavi Hüseynov ("Qarabağ"), Abbas Hüseynov ("Qarabağ"), Anton Krivotsyuk ("Neftçi"), Təmkin Xəlilzadə ("Sabah"), Adil Nağıyev ("Sabail"), Amin Seydiyev ("Sabah"), Bəhlul Mustafazadə ("Sabah"), Elvin Bədəlov ("Sumqayıt"), Şəhriyar Əliyev ("Keşlə")
Yarımmüdafiəçilər: Qara Qarayev ("Qarabağ"), İsmayıl İbrahimli ("Qarabağ"), Eddi İsrafilov ("Albesete", İspaniya), Emin Mahmudov ("Neftçi"), Rəhman Hacıyev ("Keşlə"), Rəhim Sadıxov ("Sumqayıt"), Elvin Camalov ("Zirə"), Əmir Ağayev ("Atromitos", Yunanıstan)
Hücumçular: Mahir Emreli ("Qarabağ"), Araz Abdullayev (klubsuz), Ramil Şeydayev ("Sabah"), Renat Dadaşov ("Qrashopers", İsveçrə)
EHTİYAT HEYƏT
Rəşad Eyyubov ("Zirə"), Namik Ələskərov ("Neftçi"), Çoşqun Diniyev ("Sabah"), Ozan Can Kökçü ("Sabah"), Vüsal İsgəndərli ("Keşlə"), Azər Salahlı ("Keşlə"), Mirabdulla Abbasov ("Neftçi"), Səlahət Ağayev ("Neftçi")