Yurçeviç millinin heyətini açıqladı
Milli komandamızın heyəti açıqlanıb.
XəzərNews.az AFFA-nın saytına istinadən xəbər verir ki, baş məşqçi Nikola Yurçeviç 23 futbolçuya dəvət göndərib.
Qapıçılar: Səlahət Ağayev (“Neftçi”), Emi Balayev (“Tobol”, Qazaxıstan), Şahruddin Məhəmmədəliyev (“Qarabağ”)
Müdafiəçilər: Şəhriyar Əliyev (“Sumqayıt”), Ömər Buludov (“Neftçi”), Abbas Hüseynov, Bədavi Hüseynov (hər ikisi “Qarabağ”), Pavel Paşayev (“Aleksandriya”, Ukrayna), Şəhriyar Rəhimov (“Səbail”), Təmkin Xəlilzadə, Bəhlul Mustafazadə (hər ikisi “Sabah”)
Yarımmüdafiəçilər: Qara Qarayev, Riçard Almeyda, Mahir Emreli, Araz Abdullayev (hamısı “Qarabağ”), Emin Mahmudov (“Neftçi”), Eddi İsrafilov (“Albasete, İspaniya), Cavid Hüseynov (“Zirə”), Rəşad Eyubov (“Sabah”)
Hücumçular: Ramil Şeydayev (“Dinamo”, Moskva, Rusiya), Rüfət Dadaşov (“Proyssen Münster”, Almaniya), Renat Dadaşov (“Pakuş de Fereyra”, Portuqaliya), Ağabala Ramazanov (“Səbail”).
Qeyd edək ki, oktyabrın 6-da bir araya gələcək millimiz Bakıda iki gün hazırlıq keçdikdən sonra oktyabrın 8-də Bəhreynə yollanacaq. Oktyabrın 9-da bu ökənin yığması ilə yoldaşlıq matçı keçirəcək komandamız ayın 13-də Avro-2020-nin seçmə mərhələsində səfərdə Macarıstanla qarşılaşacaq.