“Qarabağ”ın rəqibi “Ayaks” ola bilər
UEFA Çempionlar Liqasında ölkəmizi təmsil edən “Qarabağ”ın 3-cü mərhələdəki potensial rəqibləri müəyyənləşib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, 2-ci təsnifatda İrlandiyanın “Dundalk” klubu ilə qarşılaşacaq Ağdam təsmilçisi bu görüşdən qalib ayrılarsa, səpələnəməmişlər səbətində yer alacaq.
Bu da o deməkdir ki, iyulun 22-də keçiriləcək püşkatmada “Qarabağ”a nisbətən reytinqi güclü komandalardan biri düşə bilər.
Çempionlar Liqası, III təsnifat mərhələsi
Səpələnmişlər: “Ayaks” (Hollandiya), “Seltik” (Şotlandiya) – “Nomme Kalyu” (Estoniya) cütünün qalibi, TNS (Uels) – “Kopenhagen” (Danimarka) cütünün qalibi, “Saburtalo” (Gürcüstan) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) cütünün qalibi, BATE (Belarus) – “Rusenborq” (Norveç) cütünün qalibi, “Sutyeska” (Monteneqro) – APOEL (Nikosiya, Kipr) cütünün qalibi
Səpələnməmişlər: PAOK (Yunanıstan), “Dandolk” (İrlandiya) – “Qarabağ” (Azərbaycan) cütünün qalibi, “Maribor” (Sloveniya) – AIK (İsveç) cütünün qalibi, “Srvena Zvezda” (Serbiya) – HİK (Finlandiya) cütünün qalibi, CFR (Rumıniya) – “Makkabi” (Tel-Əviv, İsrail) cütünün qalibi, Ferensvaroş (Macarıstan) – “Valetta” (Malta)
Xəbər 1558 dəfə oxunub.