“Yüksəliş“ müsabiqəsində saxtakarlıq... - İddia
​“İstedadlı kadrların seçilməsi məqsədilə keçirilən "Yüksəliş“ müsabiqəsinin iştirakçılarının böyük əksəriyyəti google, süni intellekt proqram və botlarından istifadə edərək sualları cavablandırıblar. Hətta bəziləri tapşırıqları qrup, komanda şəklində həll ediblər”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bunu Bakupost.az -a açıqlamasında təhsil eksperti Elçin Əfəndi deyib.
Ekspertin sözlərinə görə, bu şəxslər əyani mərhələdə həmin sualların 20-30 faizini cavablandıra bilməyərək ələnirlər. Beləliklə, kimin saxta, kimin həqiqi bilik sahibi olduğu əyani mərhələdə üzə çıxır:
“Dövlət idarəetməsi, eləcə də mühüm postlara getmək, pul mükafatı qazanmaq istəyən şəxslər indidən belə saxtakarlığa, fırıldaqçılığa meyl edirsə, görün vəzifə kreslosunda otursa, nələr edər. Görünən odur ki, biz hələ də cəmiyyət və dövlət maraqlarını şəxsi maraqlara qurban veririk. Nə zaman mən anlayışından qurtulsaq, o zaman sivil cəmiyyət olacağıq”.
Xəbər 873 dəfə oxunub.