“Azərlotereya” jurnalistlər arasında PR yarışı keçirir?
“Azərlotereya”nın maraqlı PR mexanizmi var: jurnalistləri çağırıblar bu gün tədbirə, sonra da deyiblər ki, bu tədbiri kim yaxşı PR eləsə, gələn tədbirə onu da çağıracağıq.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, bu barədə açıqlama ilə AFN.az saytının Baş redaktoru Həbibə Abdulla çıxış edib.
“Sizi bilmirəm, iri şirkətlərin belə xırda hərəkətləri məni yaman hirsləndirir. Deməli, jurnalistin peşəkarlığı, araşdırmaq, yazmaq bacarığı yox, PR etmək bacarığı əsas götürülür. Daha onda camaatı niyə işindən-gücündən edirsiz ki? Çağırın blogerləri sizi reklam eləsinlər də... Yoxsa bu tədbirləri üzünüzə ələk kimi tutursuz?!” - deyə H.Abdulla əlavə edib.
Qeyd edək ki, H.Abdullanın bu açıqlaması sosial şəbəkədə geniş müzakirə olunur:
- "Azərlotereya" jurnalistləri ələ salmaq əvəzinə, yaxşı olardı ki, nə qədər bilet satıldığını və onun nə qədirini Uduş Fonduna qoyduğunu açıqlasın. Dünyanın normal ölkələrinin heç birində Uduş Fondu belə "40 qapı arxasında" gizlədilimir",
- "Rəzil günə salınmış Azərbaycan mediası ilə qumarbazlar da məzələnir",
- "Azərlotere"ya fəhlə bazarına obyektini qurub, qara fəhlələri də soyur. Hara gəldi köşklərini qoyurlar. Deyirlər ki, biz heç kimi məcbur etmirik. Sən lotoreyanı camaatın gözünün içinə soxanda, alacaq da..." kimi şərhlər yazılıb.
Xəbər 3462 dəfə oxunub.