Gədəbəydə qaz çəkən şirkət park təmir edəcək
Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyəti "Global Services” MMC ilə maliyyə dəyəri 74 226,8 AZN olan satınalma müqaviləsi bağlayacaq.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, şirkət İcra Hakimiyyətinin Gədəbəy şəhəri, mini parkda və mədəniyyət evinin qarşısındakı parkda abadlıq işlərinin satin alınması ilə bağlı tenderinin qalibi seçilib.
İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin reyestr məlumatlarına əsasən, "Global Services” MMC 22 noyabr 2022-ci ildə qeydiyyata alınıb. Nizamnamə kapitalı 10 AZN olan şirkətin hüquqi ünvanı Cəbrayıl rayonu Çərəkən kəndi, 10-cu qəsəbədə yerləşir. MMC-nin qanuni təmsilçisi Hüseynov Habil Qabil oğludur.
Açıq mənbələrdə Habil Hüseynov haqqında heç bir rast gəlinmir.
"Global Services” MMC-yə gəlincə, mediada gedən məlumatlarda şirkətin qaz çəkilişi həyata keçirdiyi qeyd edilir. Bu məlumatın təkzib edilməsi barədə heç bir qeyd yoxdur.
Maraqlıdır ki, icra hakimiyyəti qaz çəkilişi həyata keçirən şirkətə inşaat işləri tapşırır.
Reyestr məlumatlarından görünür ki, "Global Services” MMC 1 lə yaxındır fəaliyyət göstərir. Onun ciddi maddi texniki bazaya malik olması şübhə doğurur. Hər halda şirkətin adicə veb-səhifəsi yoxdur.
Məlumat üçün deyək ki, "Dövlət satınalmaları haqqında” Qanunun 6.2.1-ci maddəsinə görə satınalma müqaviləsinin icrasını təmin etmək üçün müvafiq sahədə peşəkarlığın, təcrübənin, texniki və maliyyə imkanlarının, işçi qüvvəsinin, idarəetmə səriştəsinin və etibarlığın olması vacibdir.
Gədəbəy Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Orxan Mürsəlovdur. O, 2022-ci ildən rayona rəhbərlik edir.Qaynarinfo
Xəbər 4222 dəfə oxunub.