Nazirliyin üç tenderinin nəticələri ləğv olundu
Azərbaycan Səhiyyə Nazirliyinin keçirdiyi üç iri tenderin nəticələri ləğv olunub.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə rəsmi qaynaqlarda məlumat yayılıb.
Məlumatda deyilir ki, Səhiyyə Nazirliyinin Tikilməkdə olan Müəssisələrinin Müdriyyətinin ləğv edilən birinci tenderi nazirliyinin tabeliyində olan ağır xroniki psixi pozğuntusu olan uşaq müalicə mərkəzlərinin əsaslı təmirinin layihə-smeta sənədlərinin hazırlanması ilə bağlı olub. Dəyəri 156.000 manat təşkil edən müsabiqənin ləğvinə səbəb isə “Dövlət Satınalmaları haqqında” qanunun 36.1.6-cı maddəsinin tələblərdiir. Həmin maddədə deyilir ki, satınalmanın maliyyələşdirilməsi dayandırıldıqda tenderin nəticəsi ləğv olunur.
Nazirliyin ikinci ləğv edilən tenderi isə Xankəndi Şəhər Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzi binasının əsaslı təmirinin layihə-smeta sənədlərinin hazırlanmasına dair müsabiqədir. 350.000 manat qiymətləndirilən bu müsabiqənin ləğvi də analoji səbəbdən baş verib.
Üçüncü tender isə SN-in balansındakı İnnovasiya və Təhcizat Mərkəzinin keçirdiyi Respublika Pediatriya Mərkəzində qan qazı müayinələrinin istifadəsi üçün nəzərdə tutulmuş laboratoriya testlərinin satın alınması ilə bağlıdır. 998.280 manat dəyərində qiymətləndirilən müsabiqənin ləğvi də maliyyələşdirilmənin dayandırılmasıdır.
Qeyd edək ki, Səhiyyə Nazirliyinin iri layihələrinin maliyyələşdirilməsinin dayandırılması bu qurumda ciddi yoxlamaların keçirilə biləcəyini güman etməyə əsas verir.