Benizanın olub-olmaması “Qarabağ“ üçün...-Futbol eksperti
Xəzərnews.az xəbər verir ki, 24media.az-ın növbəti qonağı futbol eksperti Tərlan Əhmədovdur. O, Yassin Benzianın transferi ilə bağlı xəbərlərə fikir bildirib.
Qarabağ FK-nın daha bir legioneri Yassin Benzianın transferi ilə bağlı xəbərlər yayılıb, sizcə, bu transfer baş tuta bilərmi? "Qarabağ" üçün Benzia kimi legionerləri komandada saxlamaq yoxsa transfer etmək kluba daha çox fayda verər?
Bu haqda dəqiq məlumat yoxdur. Düzdür, hər bir futbolçunun özünün oyun üslubu olduğu kimi Benzianın da öz üslubu var. "Qarabağ"dan çox futbolçular gedib, o cümlədən Kadysi, Almedası hətta o, getdi, bir müddətdən sonra qayıtdı. Lakin "Qarabağ" heç bir problem yaşamadı. "Qarabağ"ın öz oyun üslubu var. Əvəzedilməz futbolçu yoxdur, sadəcə yeni gələn futbolçunun komandaya adaptasiya olması və bunun tez bir zamanda baş verməsi çox önəmlidir. "Qarabağ"a da gələn futbolçular Qurban Qurbanovun oyun üslubuna daha tez uyğunlaşırlar. Bu baxımdan da Benzianın "Qarabağ"dan getməsi klub üçün heç bir problem yaratmaz. Bəli, mükəmməl sezon oynadılar, 18 finala qədər gəlib çıxdılar. Bu oyunlarda təbii ki, Benzianın da rolu var. Bildiyim qədəriylə Qarabağ FK bir neçə mövqeyə yeni futbolçu axtarışındadır. Düşünürəm ki, Benzianı əvəz edə biləcək futbolçu qısa müddətdə tapılacaq.
"Qarabağ"da elə futbolçular var ki, hər an oyunun taleyini həll edə bilirlər. Hətta Benzia-sız oyunlar olub ki, komanda uğur qazanıb. Buna görə də Benzianın olub-olmaması "Qarabağ" üçün nəyisə dəyişmir. Bəli, Benzia son zamanlarda "Qarabağ"da böyük fiqura çevrilmişdi. Amma yenə də bir çox futbolçular "Qarabağ"dan gəldi, keçdi, bəziləri də yenidən qayıtdı. Ancaq yenə də "Qarabağ" yaşadı, getdikcə daha da mükəmməlləşdi. Yəni Benzia olmasa belə, "Qarabağ" daha yaxşısını transfer edib, daha mükəmməl oyunlar nümayış etdirəcək.
Xəbər 6444 dəfə oxunub.