“ABŞ və Aİ-nin Rusiyaya qarşı sanksiya təhdidləri “manyakca”dır” - Peskov
“ABŞ və Avropa İttifaqının Rusiyaya qarşı sanksiya təhdidləri “manyakca”dır”.
XəzərNews.az xarici KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bunu Kremlin sözçüsü Dmitri Peskov Moskvada jurnalistlərin suallarını cavablandırarkən dilə gətirib.
“Təəssüf ki, həm Brüssel, həm də ABŞ-da sanksiyalarla bağlı açıqlamalar manyakca və israrla səsləndirilir. Dialoqun davam etdirilməsi istiqamətində siyasi iradənin üstün olacağını və əlaqələrimizdəki ən çətin sualları dialoq vasitəsilə həll edə biləcəyimizə ümid edirik”, - Qərb ölkələrinin Rusiyaya qarşı təhdidlərini dəyərləndirən Peskov bundan məmnun olmadığını da əlavə edib.
“Əlbəttə, belə düşməncə təzahürlərdən qaynaqlanan potensial təhdidlər bizi davamlı olaraq səfərbər və hazırlıqlı olmağa məcbur edir.
ABŞ-ın digər ölkələrin xalqlarının taleyi və siyasi rejimlərin dəyişdirilməsi üzərindəki liderliyi isə hegemoniya qurmaq cəhdidi”, - Kreml rəsmisi deyib.
Xəbər 2794 dəfə oxunub.