Zəngəzur dəhlizi ilə razı olmadığımızı... - İranlı nazir
Biz dəfələrlə Zəngəzur dəhlizi ilə razı olmadığımızı, Azərbaycanın müxtəlif rəsmiləri ilə görüşlərdə də bunun əleyhinə olduğumuzu bildirmişik.
Xəzərnews.az erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, bunu İrəvanda jurnalistlərlə söhbətində İranın yol və şəhərsalma naziri Mehrdad Bəzrpaş deyib.
“Bizim siyasətimiz Qafqazda sülhə əsaslanır və biz istənilən xarici müdaxiləni pisləyirik. İnanırıq ki, region ölkələri özləri üçün ən yaxşı qərarları verə biləcəklər.
İran həmişə Ermənistanın ərazi bütövlüyünü dəstəkləyib və gələcəkdə də dəstəkləyəcək. İki ölkə arasında yaradılan infrastrukturlar qonşu dövlətlər arasında sabit sülhün bərqərar olmasına yönəlib”.
Bəzrpaş xatırladıb ki, bu yaxınlarda Azərbaycandan İran ərazisindən Naxçıvana qədər uzanan Araz dəhlizi ilə bağlı Azərbaycanla razılıq əldə olunub.
Onun sözlərinə görə, Ermənistan İran üçün çox vacibdir və o, Şimal-Cənub dəhlizində əsas rol oynaya bilər.
Xəbər 1835 dəfə oxunub.