Qazax da atəşə tutuldu
Ermənilər mülki əhaliyə xeyli ziyan vurub
Kreml bölgədəki vəziyyətdən narahatdır
Sabah yağış yağacaq, şimşək çaxacaq
Pakistan Ermənistanın təxribatını pislədi
Azərbaycan ordusunun generalı şəhid oldu
İybilmə və dadbilmə nə vaxt itir?
Onlar da Azərbaycana dəstək oldu
102 məktəb binası istifadəyə veriləcək
Rəhim Qazıyev saxlanıldı


21.12.2018  20:36 

İlham Əliyevdən yeni hakim - Təyinatları





A+  A-

Prezident İlham Əliyev bir sıra birinci instansiya məhkəmələri hakimlərinin təyin edilməsi haqqında sərəncam imzalayıb.
XəzərNews.az-ın məlumatına görə, sərəncama əsasən “Məhkəmələr və hakimlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 94-cü və 96-cı maddələrinə uyğun olaraq aşağıdakı şəxslər birinci instansiya məhkəmələrinin hakimləri təyin ediliblər:

Ağır cinayətlər məhkəmələri üzrə:

Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsi

Hüseynov Səbuhi Sabir oğlu
Hüseynov Telman Qulaməli oğlu
Qəniyev Faiq Əsəd oğlu
Məmmədov Əli İrfan oğlu

Gəncə Ağır Cinayətlər Məhkəməsi

Bağırov Məhəmməd Ənvər oğlu
Əliyev Nural Turab oğlu
Rüstəmov Elmin İltizam oğlu
Səmədov Xəqani Hacı oğlu
Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsi
Abdullayev İlkin Qismət oğlu
Məmmədov Müşfiq Vaqif oğlu
Musayev Aqil Əlisa oğlu

Şəki Ağır Cinayətlər Məhkəməsi

Məmmədov Bilal Mahir oğlu
Mirzəyev Nahid Namiq oğlu

İnzibati-iqtisadi məhkəmələr üzrə:

1 saylı Bakı İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Əliyev Elvin Əhəd oğlu
Mədətli Fərid İlham oğlu
Nuriyeva Səbinə Vidadi qızı
Oruczadə Aytən Pənah qızı
Süleymanova Şəhla Ənvər qızı

2 saylı Bakı İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Daşdəmirov Rauf Məhərrəməli oğlu
Ələkbərov Əfqan Qəzənfər oğlu
Əliyeva Leyla Rauf qızı
Mustafayev Etibar Mustafa oğlu
Tağıyev Zaur Müzəffər oğlu

Gəncə İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

İsgəndərova Aygül Vulqar qızı
Vəliyev Kənan Hafiz oğlu
Sumqayıt İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi
Əzizova Vəfa Ehtiram qızı
Məmmədov Zahid Tahir oğlu

Şirvan İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Allahyarov Zaur Mirzağa oğlu
Həsənov Samir Firdusi oğlu
İsmayılov Orxan Nadir oğlu
İsmayılov Rafiq Tofiq oğlu

Şəki İnzibati-İqtisadi Məhkəməsi

Cabbarov İlqar Hidayət oğlu
Məcidov Rüfət Azadəli oğlu

Hərbi məhkəmələr üzrə:

Naxçıvan Muxtar Respublikasının Hərbi Məhkəməsi


Hüseynov Səxavət Səməd oğlu
Salmanov Elşən Fizuli oğlu
Gəncə Hərbi Məhkəməsi
Hüseynli Nurəddin Nizami oğlu
Muxtarov Kamran Nüsrət oğlu

Tərtər Hərbi Məhkəməsi

Əzizov Sevindik Əziz oğlu

Naxçıvan Muxtar Respublikasının rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Naxçıvan Şəhər Məhkəməsi


Hüseynov Elnur Heydər oğlu
Səfərəliyeva Gülnar Xanlar qızı
Babək Rayon Məhkəməsi
Əliyev Zamiq Xudaverdi oğlu
Səfərov Daşqın Yaqub oğlu

Culfa Rayon Məhkəməsi

Məmmədov Mehrab Fərmayıl oğlu

Ordubad Rayon Məhkəməsi

Haqverdiyev Tural Ziyat oğlu

Şərur Rayon Məhkəməsi

Əliyev Mehdi Ədalət oğlu
Qarayev Seymur Əlfəddin oğlu

Bakı şəhərinin rayon məhkəmələri üzrə:

Bakı şəhəri Binəqədi Rayon Məhkəməsi


Abbasova Günel Məhərrəm qızı

Abdıyev Fuad Vilayət oğlu
Ağayev Elçin Zəkəriyə oğlu
Əliyev İlkin Əli oğlu
Əmirəliyev Fərid Mübariz oğlu
Hətəmzadə Fərid Eldar oğlu
Qasımov Fərrux Hüseynağa oğlu
Nəbizadə Nigar Xeyrulla qızı
Rüstəmli Məhəmməd Əli oğlu
Tağıyev Vüsal Adıgözəl oğlu

Bakı şəhəri Xətai Rayon Məhkəməsi

Abbasova Əminə Rauf qızı
Əliyev Şəhriyar İbrahim oğlu
Həsənova Aygün Namiq qızı
Hüseyn Cavid Vaqif oğlu
Misirzadə Namidar Əlöysət oğlu
Rəhimli Lalə Elxan qızı
Tağıyev Nazim Hüsü oğlu
Yaqubov Fərid Murtuza oğlu
Zamanlı Pərviz Mirsiyaf oğlu

Bakı şəhəri Xəzər Rayon Məhkəməsi

Axundova Zeynəb Əli qızı
Bəhrəmzadə Sabit Xanlar oğlu
Hüseynli Hüseyn İnanc oğlu
Xəzri Ramilə Həşim qızı
Məmmədli Emin İlham oğlu

Bakı şəhəri Qaradağ Rayon Məhkəməsi

Əhmədova Gülnar İnqilab qızı
Əsədov Kamran Bağır oğlu
Həsənov İslam Telman oğlu
Həşimova Günay Rövşən qızı

Bakı şəhəri Nərimanov Rayon Məhkəməsi

Ədilova Solmaz İmran qızı
Ələkbərov Tural Mehman oğlu
Kamranov Hafiz Eldar oğlu
Quliyev Ramin Nizaməddin oğlu
Quliyev Vüqar Şahbaz oğlu
Qurbanov Vüsal Rafiq oğlu
Novruzova Aytən Nazim qızı

Bakı şəhəri Nəsimi Rayon Məhkəməsi

Cəfərov Səməd Fəxrəddin oğlu
Hüseynov Elməddin Mirpaşa oğlu
Hüseynov Pərviz Aktiv oğlu
Xəlilov Ramin Adilxan oğlu
Musayeva Cəmilə Ceyhun qızı
Mustafayeva Solmaz Rafael qızı
Pənahov Babək Əkbər oğlu
Səmədov Rəşid Əfraim oğlu
Tağıyev Azər Heydər oğlu
Tağıyev Ceyhun Əlikram oğlu

Bakı şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi

Əhmədova Həqiqət Mülazim qızı
Qasımov Babək Natiq oğlu
Mehdiyev Nəriman Hüseynqulu oğlu

Bakı şəhəri Sabunçu Rayon Məhkəməsi

Hacıyev Zaur Arif oğlu
Paşayeva Adilə Adil qızı
Talıbov Samir Şahin oğlu

Bakı şəhəri Səbail Rayon Məhkəməsi

Əliyeva Aytən Heydər qızı
Qafarova Rəna Nazim qızı
Rüstəmli İlkin Şahin oğlu
Şükürova Ülviyyə Sahib qızı
Tağıyev Azər Ramiz oğlu
Tanrıverdiyev Anar Vəzir oğlu

Bakı şəhəri Suraxanı Rayon Məhkəməsi

Mahmudova Təranə Nəriman qızı
Məmmədov Tural Nurulla oğlu
Miriyeva Səlimə Miri qızı
Nuriyev Elnur Aləm oğlu
Rzayeva Nərminə Cahangir qızı

Bakı şəhəri Yasamal Rayon Məhkəməsi

Axundov Toğrul Bəhruz oğlu
Axundova Günay Təyar qızı
Cavadzadə Rəşad Bəylər oğlu
Əkbərli Günel Bəkir qızı
Əyyubov Fərid İlham oğlu
Hacıyev Vahid Məcid oğlu
Qurbanov Ramin Afad oğlu
Məmmədli Orxan Qədir oğlu
Məmmədov Murad Akif oğlu

Rayon (şəhər) məhkəmələri üzrə:

Abşeron Rayon Məhkəməsi

Əhmədov Habil Yunis oğlu
Ağdam Rayon Məhkəməsi
Niftəliyev Mahir Şamil oğlu
Ağdaş Rayon Məhkəməsi
Əliyev Nizam Mubariz oğlu
Ağstafa Rayon Məhkəməsi
Rəsulov Zamiq Akif oğlu

Bərdə Rayon Məhkəməsi

Əbilov Qamət Mehman oğlu
Kərimov Əyyub Vaqif oğlu

Biləsuvar Rayon Məhkəməsi

Əhmədov Pərviz Tərlan oğlu
Gədəbəy Rayon Məhkəməsi
Mirzəquliyev Fizuli Balağa oğlu

Gəncə şəhəri Kəpəz Rayon Məhkəməsi

Hüseynov Zaur Nazim oğlu
Qocayev Tural Şəmsi oğlu
Mustafayev Rəşad Mustafa oğlu
Tağıyev Cavid Tahir oğlu

Gəncə şəhəri Nizami Rayon Məhkəməsi

Ələkbərli Roman Nəriman oğlu
Hünmətov Zaur Adil oğlu
Hüseynov Kənan Zakir oğlu
Goranboy Rayon Məhkəməsi
Mayılov Samir İlham oğlu

Xaçmaz Rayon Məhkəməsi

Xəlilov İlkin Ələkbər oğlu
Sadıqov Anar Böyükkişi oğlu

İmişli Rayon Məhkəməsi

Nüsrətov Tərlan Vaqif oğlu
Qəbələ Rayon Məhkəməsi
İsayev Elman Bəhruz oğlu

Quba Rayon Məhkəməsi

Həsənov Rahim Təşəkkül oğlu
Lənkəran Rayon Məhkəməsi
Məmmədov Rəşad Azad oğlu
Məmmədov Toğrul Məhəmməd oğlu
Masallı Rayon Məhkəməsi
Bəhmənov Habil Xanoğlan oğlu
Səlimov Ayaz Aydın oğlu

Sumqayıt Şəhər Məhkəməsi

Abdullayev Emin Ağamusa oğlu
Abıyev Nəriman İbrahim oğlu
Behbudova Aynur Mirzalı qızı
Hacıyev Pərviz Əhməd oğlu
Qoşqarlı Rəşad Nizami oğlu
Məmmədov Ceyhun Bəşir oğlu
Süleymanova Almaz Məhərrəm qızı
Tanrıverdiyeva Günel Cəbrayıl qızı

Şəki Rayon Məhkəməsi

Hacıyev Pərviz Vaqif oğlu
İmanov Cahid Fehruz oğlu

Şəmkir Rayon Məhkəməsi

Paşayev Nemət Şirkət oğlu

İmanov Zaman Şakir oğlu

Tovuz Rayon Məhkəməsi

Məmmədov Rəşad Seylan oğlu

Yevlax Rayon Məhkəməsi

Cavadova Günay İsmayıl qızı
Əlizadə Ruslan Əliyar oğlu

Zaqatala Rayon Məhkəməsi

Həsənov Tural Həsən oğlu

Zəngilan Rayon Məhkəməsi

İmanova Gülsarə Kərimovna

Bu sərəncam imzalandığı gündən qüvvəyə minir.

Xəbər 868 dəfə oxunub.



14.07.2020  17:05 

Qazax da atəşə tutuldu

14.07.2020  11:25 

Onlar da Azərbaycana dəstək oldu

14.07.2020  10:26 

Dondar Quşçu atəşə tutuldu

13.07.2020  18:16 

Rəhim Qazıyev saxlanıldı


BÜTÜN XƏBƏRLƏR +