Tofiq Yaqublu Müsavatın başqanlığına namizəd oldu
Müsavatın qurultayının vaxtı bilindi
Sabah Bakıda 29 dərəcə isti olacaq
AzTV-nin loqosunu dəyişdi
Rusiyada güclü yanğın - Ölənlər var
BNA-dan əhaliyə MÜRACİƏT
Ermənilər kəndlərimizi atəşə tutdu
Bu gün ilk dərs günüdür
5,9 bal gücündə zəlzələ oldu
ABŞ hərbi gəmisi İstanbul boğazında


14.07.2017  15:06 

Avropa Liqasında növbəti rəqiblər bəlli olur





A+  A-

Bu gün UEFA Avropa Liqasında III təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçiriləcək.
XəzərNews.az xəbər verir ki, İsveçrənin Nyon şəhərindəki tədbir Bakı vaxtı ilə saat 15:00-da başlayacaq.

Püşkatmada Azərbaycan klublarının da mümkün rəqibləri bəlli olacaq. Avropa Liqasında çıxış edən “Qəbələ”, “İnter” və “Zirə” 2-ci təsnifat mərhələsinin ilk oyunlarından sonra növbəti rəqibin kimliyini biləcək.

Belə ki, təmsilçilərimizin yer aldığı cütlər püşkdə iştirak edəcək. Ümumiyyətlə isə püşkatma 91 klubun diqqət mərkəzində olacaq. Burada 33 cüt və 25 komanda çıxış edəcək.

Qeyd edək ki, 3-cü təsnifat mərhələsinin ilk oyunları iyulun 27-də, cavab matçları avqustun 4-də keçiriləcək.

Avropa Liqası

3-cü təsnifat mərhələsi

Səpələnmişlər
“Zenit” (Rusiya)
“Atletik” (İspaniya)
“Ostersun” (İsveç) - “Qalatasaray” (Türkiyə) cütünün qalibi
“Fənərbaxça” (Türkiyə)
“Sparta” (Çexiya)
“Milan” (İtaliya)
PSV (Hollandiya)
“Braqa” (Portuqaliya)
“Gent” (Belçika)
PAOK (Yunanıstan)
“Krasnodar” (Rusiya)
“Bordo” (Fransa)
“Everton” (İngiltərə)
“Marsel” (Fransa)
“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail) - “Reykyavik” (İslandiya) cütünün qalibi
“Frayburq” (Almaniya)
“Astra” (Rumıniya) - “Zirə” (Azərbaycan) cütünün qalibi
“Austriya” (Avstriya)
“Ferensvaroş” (Macarıstan) - “Midtyulland” (Danimarka) cütünün qalibi
“Panatinaikos” (Yunanıstan)
“Maritimo” (Portuqaliya)
“Syon” (İsveçrə)
“Hayduk” (Xorvatiya) - “Levski” (Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Rabotniçki” (Makedoniya) - “Dinamo” (Minsk, Belarus) cütünün qalibi
“Hoqesund” (Norveç) - “Lex” (Polşa) cütünün qalibi
“Apollon” (Kipr) - “Zarya” (Moldova) cütünün qalibi
“Şkendiya” (Makedoniya) - HİK (Finlandiya) cütünün qalibi
“Şemrok Rovers” (İrlandiya) - “Mlada Boleslav” (Çexiya) cütünün qalibi

Səpələnməmişlər

“Jelezniçar” (Bosniya və Herseqovina) - AİK (İsveç) cütünün qalibi
“Aleksandriya” (Ukrayna)
“Osiyek” (Xorvatiya) - “Lütsern” (İsveçrə) cütünün qalibi
“Brondbü” (Danimarka) - “Vaasa” (Finlandiya) cütünün qalibi
“Kalyu” (Estoniya) - “Videoton” (Macarıstan) cütünün qalibi
“Olimpik” (Ukrayna)
“Ostende” (Belçika)
“Proqres” (Lüksemburq) - AEL (Kipr) cütünün qalibi
“Qəbələ” (Azərbaycan) - “Yagelloniya” (Polşa) cütünün qalibi
“Slovan” (Slovakiya) - “Lyunqbyu” (Danimarka) cütünün qalibi
“İrtış” (Qazaxıstan) – “Srvena Zvezda” (Serbiya) cütünün qalibi
“Trençin” (Slovakiya) - “Bney Yehuda” (İsrail) cütünün qalibi
“Kayrat” (Qazaxıstan) - “Skenderbeu” (Albaniya) cütünün qalibi
“Aberdin” (Şotlandiya) - “Şiroki Briyeq” (Bosniya və Herseqovina) cütünün qalibi
“Valletta” (Malta) - “Utrext” (Hollandiya) cütünün qalibi
“Altax” (Avstriya) - “Dinamo” (Brest, Belarus) cütünün qalibi
“Şturm” (Avstriya) - “Mladost” (Monteneqro) cütünün qalibi
“Dinamo” (Buxarest, Rumıniya)
“Kork Siti” (İrlandiya) - AEK (Kipr) cütünün qalibi
“İnter” (Azərbaycan) - “Fola” (Lüksemburq) cütünün qalibi
“Beytar” (İsrail) - “Botev” (Bolqarıstan) cütünün qalibi
“Vaduts” (Lixtenşteyn) - “Odd” (Norveç) cütünün qalibi
“Panionios” (Yunanıstan) - “Qoritsa” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Norçepinq” (İsveç) - “Trakay” (Litva) cütünün qalibi
“Universtatya” (Krayova, Rumıniya)
“Valyur” (İslandiya) - “Domjale” (Sloveniya) cütünün qalibi
“Arka” (Polşa)
“Rujomberok” (Slovakiya) - “Brann” (Norveç) cütünün qalibi
“Liepaya” (Latviya) - “Suduva” (Litva) cütünün qalibi

Xəbər 479 dəfə oxunub.




16.09.2019  17:20 

Sabahın məzənnəsi necə olacaq?

16.09.2019  13:27 

AzTV-nin loqosunu dəyişdi

16.09.2019  11:05 

BNA-dan əhaliyə MÜRACİƏT

16.09.2019  09:57 

Bu gün 4 rayonda qaz kəsiləcək

16.09.2019  09:24 

Ruhani Ankaraya getdi

16.09.2019  09:07 

Bu gün ilk dərs günüdür


BÜTÜN XƏBƏRLƏR +